Kniha BEZ FILTRU - Kristýna Dolejšová | Recenze

26 března

Po nějaké době tu mám opět knižní příspěvek. A tentokrát ne tak ledajaký! Připravila jsem si pro vás recenzi na knížku Bez filtru, kterou napsala Kristýna Dolejšová, autorka instagramového projektu #ZaNormalniHolky!

Kristýnu sleduji už dlouho a celý její projekt mám hrozně ráda. Poukazuje na to, že jsme každá výjimečná, nehledě na to odkud jsme nebo jak vypadáme. Když jsem se dozvěděla, že Kristý plánuje vydat i knížku, musela jsem si ji objednat! Byla jsem zvědavá co všechno se uvnitř skrývá a jak je napsaná. Vše se vám pokusím shrnout níže, tak jdeme na recenzi!

Knížka je dělená na tři části. V první části zjistíte kdo Kristýna vlastně je. Druhá kapitola je celá o již zmiňovaném projektu. A poslední části si přečtete rady od Kristý, jak žít spokojenější život.

Hned na začátku knihy je poděkování, které mě opravdu dojalo! Hrozně se mi líbí část, kde Kristý děkuje nám všem, co jsme si knihu koupili. Je to moc milá kapitola a je z ní poznat, že má kniha vytvořit osobní vztah ke každému čtenáři a zároveň poděkovat všem, jež se na ní podíleli.

Kristýnin příběh, o kterém pojednává první kapitola je opravdu silný. Kristý vypráví o svém dětství, pubertě, dospívání, vrcholech a pádech. Neměla jednoduchý život, ale nikdy to nezvdala. Nejdůležitější je, že nakonec dokázala říct ne a díky tomu je tam, kde je dnes. Má můj obdiv. Já sama bych nedokázala jen tak někomu říct svůj životní příběh, který taky není úplně snadný. Natož to všechno napsat. Líbí se mi, že dokázala přiznat své chyby a poučit se z nich, protože to je opravdu důležité a ne každý to umí.

Část druhá  je o samotném známém projektu #ZaNormalniHolky. Jak už jsem psala, tento projekt mám hodně ráda a je super, že v této kapitole se dozvíte, proč a jak vlastně vznikl. Také obsahuje výsledky dotazníku, který byl převážně o tom, jak jsou dívky spokojené samotné se sebou. Některé odpovědi mě až opravdu překvapily a zarazily. Moc se mi líbí, že tímto způsobem jsou do knihy zapojení vlastně všichni, kdo tento dotazník vyplnili. V poslední době se objevují různé mýty o tom, že už není projekt to co býval a spousta lidí se ani nesnaží pochopit o čem projekt skutečně je. Potom totiž haní něco, o čem neví vůbec nic. To mě celkem mrzí, protože je za ním spoustu práce a ona do něj vkládá celé své srdce. Jsem fakt ráda, že na internetu něco takové vzniklo, protože to má smysl. Ale haters jsou všude, obzvlášť na internetu, tomu se nevyhneme. Vždy se najde někdo, kdo se bude snažit shodit úspěch druhého.

Poslední část se mi líbí asi nejvíc. Je to v podstatě 13 kroků k tomu, jak se máme přijmout takové jaké jsme. Je to krásně napsané, podložené důvody proč se mít ráda a proč to kdo jsme určuje naše srdce a ne váha. Myslím, že tato kapitola pomohla a ještě pomůže spoustě dívek a za to ti Kristý můžeme všechny poděkovat.

A jak celou knihu shrnu? Je skvělá! Doporučuji všem dívkám si ji koupit. Vážně má něco do sebe. Vím, že když se budu cítit špatně, můžu ji otevřít a po přečtení pár řádků se budu cítit lépe. Nejdříve jsem myslela, že mi bude vadit, že je místy text nespisovný. Ale Kristý věděla proč to tak psát, je to totiž jak když na vás mluví kamarádka a nějaké hovorové výrazy do textu prostě padnou jako ulité. Knihy ve mně vyvolala různé typy pocitů a tak to má být! Jsem moc ráda, že jsem měla možnost si takovou knihu koupit a přečíst. Určitě jsem ji nečetla naposledy a rozhodně ji půjčím všem svým kamarádkám.Četli jste knihu Bez filtru? Znáte projekt #ZaNormalniHolky?

Mějte se krásně,
Vaše Peťula ♥

You Might Also Like

15 komentářů

 1. Som veľkým milovníkom kníh, ale musím priznať, že takýto žáner čítam málo. Určite si ma však inšpirovala a pri najbližšej návšteve kníhkupectva sa po nej určite pozriem :)

  IVANNA/IVANXNA.BLOGSPOT.SK

  OdpovědětVymazat
 2. Knihu jsem nečetla, ale podle popisu bude super. Ten projekt mám ráda, takže se na to mrknu. Děkuji ti za tip :)
  Inspiration by Linda

  OdpovědětVymazat
 3. Knihu nepoznám, no vyzerá úplne super. :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Knížku jsem nedávno taky objednala a už se strašně těším, až si ji přečtu. Vlastně dočtu rozečtenou fantas a jdu na ni. A pak se taky ozvu s recenzí :D

  Written by M*

  OdpovědětVymazat
 5. Tyjo vypadá zajimavě :) určitě by stála za přečtení :)

  Maris Novotná

  OdpovědětVymazat
 6. Knihu neznám, ale vypadá zajímavě. :)

  OdpovědětVymazat
 7. Za normální holky sleduju a hrozně se mi ten projekt líbí. Furt jsem přemýšlela, jestli knihu koupit.. A asi si mě přemluvila. :D

  OdpovědětVymazat
 8. Ten projekt mi něco říká, ale ted si nejsem úplně tak jistá.
  SimonetaBlog

  OdpovědětVymazat
 9. Zdravím vás... Přestože se kniha zdá být hodna mé koupě, osobně mám v největší lásce knihy odborné (hlavně duchovní). Na straně druhé podle popisu soudím, že je uváděné dílo někde uprostřed.

  OdpovědětVymazat
 10. Taky o ní už nějakou dobu přemýšlím, super recenze :)
  Sarushef blog

  OdpovědětVymazat
 11. Tenhle projekt znám, ale o knížce jsem upřímně vůbec nevěděla:). Dík moc za tip!
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
 12. Knihu nepoznám a ani som nepočula o projekte, no musím byť fajn a teším sa, že ti kniha tak vyhovuje. :)

  Rebelliouslily

  OdpovědětVymazat
 13. Knížku jsem nečetla ale projekt a Kiki znám :) Je úžasný, co dokázala a že se její myšlenky dostanou do povědomí spousty lidí (hlavně holek). Tenhle projekt má podle mě velký potenciál! :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 14. Knihu mám doma, ale ještě jsem jí nestihla přečíst :( Tak snad brzy :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za jakýkoliv komentář, všech ohlasů si moc vážím :)

Visitors

Follow by Email

Blog archive