Výlet do Prahy za kamarádkou

05 ledna

Doufám, že jste si všichni užili vánoční oslavy a započali jste nový rok co nejlépe. Já pro vás mám nachystaný článek o tom, jak jsem 21. prosince vyrazila za kamarádkou do Prahy. Takže si připravte čaj a cukroví (pokud ještě máte) a pusťte se do čtení a prohlížení fotek.

Do Prahy moc nejezdím, ikdyž to mám z vedlejšího města vlakem jen hodinu cesty. Ale zkrátka třeba dvakrát do roka se tam podívám. Nemám moc ráda ty davy, spěchající lidi, ale vím že to k Praze patří. Jelikož moje kamarádka zde studuje a už jsme se dlouho neviděly, tak jsme se dohodly, že bych mohla jednou taky přijet já za ní. A tak jsem vyrazila.

Naše první zastávka směřovala na oběd, protože jsem přijela v poledne. Vyšly jsme ochutnat pověstné nudle do podniku Wokin. Tam si namícháte v podstatě nudle podle sebe. Já zvolila rýžové nudle, kuřecí maso, omáčku Teriyaki a navrch smaženou cibulku. Nudle mi teda moc chutnaly, za tu cenu to zasytí tak akorát, určitě tam někdy vyražte. Jediné mínus je za místo, chodí tam hodně lidí a nebylo si kde sednout. Je to tam malinkaté, tak jsme si musely sníst nudle na lavičce na Václaváku. No, i to je řešení. 

Pak jsme vyrazily na Vyšehrad. Cestou mi kamarádka ukazovala místa v Praze. Šly jsme kolem Tančícího domu, náplavky a udělaly si hezkou procházku až na vrch. Je odtud tedy krásný výhled na Prahu, byla jsem tu poprvé a třeba na jaře, to tu musí být moc hezké.

Pak jsme se metrem svezly opět na Václavák a zašly jsme do kavárny Oliver's Coffee Cup. Byl odtud hezký výhled, je to pěkné prostředí a personál byl také moc milý. Dala jsem si oblíbené cappuccino a oreo dort. Hezky jsme si poseděly, přidaly fotky na instagram, no znáte to.

Chtěly jsme stihnout i vánoční Prahu, jenomže se tak rozpršelo, že se nám už pak nechtělo. Škoda, že vždy na Vánoce musí být teplo a místo sněhu déšť. Tak jsme vyrazily ke kamarádce na byt pro věci a jely spolu domů vlakem. 

Teď se mrkněte na fotky. Jsou převážně s Vyšehradu. Jo, celkem dost jsem je upravila, většina z nich byla mdlá a já mám ráda barvičky.

Výlet do Prahy byl moc fajn a až bude hezky, tak se tam zas s kamarádkou sejdeme.

Byly jste se podívat na vánoční Prahu?

Mějte se krásně, 
vaše Peťula ♥

You Might Also Like

18 komentářů

 1. V Praze je moc hezky. Mám to tam ráda, ale taky nechápu ty spěchající lidi. Jinak fotky krásné a na nudle si někdy zajdu. :-)
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovědětVymazat
 2. V Praze jsem už byla tolikrát, ale vždy se ráda vracím. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Do Prahy jezdím moc ráda. Mám tam rodinu i přátele, tak pokaždé když přijedu je to pro mě takové osvěžení. Věřím, že nudle museli být opravdu skvělé, já miluju omáčku teriyaky. Fotky jsou krásné i celkově článek :)

  Krásný zbytek dne. www.lifeordreamidiots.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Na Vyšehradě je to úžasné! :)
  Já jsem v Praze skoro pořád, takže i tu vánoční jsem si prošla :)

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat
 5. Prahu miluje, kazdy rok tam chodim s kamaratmi na vianoce uz je to taky nas ritual..vobec sa neda porovnat s hlavnym mestom SR..je taka historicka, cozy a ta atmosfera tam...ach milujem ju..ak budes mat cas a bavi ta lifestyle a vlogy tak pozri moj youtube :)
  https://www.youtube.com/channel/UCv0NknfmLoMjq7dt1-VTyTA

  OdpovědětVymazat
 6. Vánoční Prahu už jsem viděla několikrát, škoda že skoro pořád prší :/ Kavárnu Oliver's Coffee Cup znám a je úplně skvělá!

  TheWayByA

  OdpovědětVymazat
 7. Och keby som mala Prahu hodinku cesty to by bol sen! :D

  Recenzie-Kozmetiky

  OdpovědětVymazat
 8. Bydlím kousek od Prahy a trávím tam většinu svého času. Je to moc krásné město :)

  OdpovědětVymazat
 9. Je super, že sis udělala takovýhle výlet do Prahy za kamarádkou, jen škoda, že se pak rozpršelo :( Takhle zpětně mi trošku mrzí, že za celý tři roky, co jsem v Praze studovala, jsem na Vyšehradě nebyla ani jednou, jsem ostuda :D

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 10. Ano, letos, teda vlastě loni jsem navštívila poprvé vánoční Prahu, kterou jsem navštívila při příležitosti dojetí za Aničkou :) Moc se mi líbila, ale taky to bylo všude přeplněné lidma :D Hlavně, že jste si to s kamarádkou pořádně užily :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 11. Moc hezké fotky :-) já doufám, že se brzy také dostanu do Prahy.

  Přeji Ti krásný a úspěšný nový rok!
  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětVymazat
 12. Vánoční Prahu jsem stihla těsně před Vánoci a byl to krásný zážitek! :))
  Hodně štěstí v novém roce ti přeji!

  OdpovědětVymazat
 13. Vánoční Prahu jsem viděla jen z části, ale i to se počítá. Jinak fotky pěkný a koukám, že sis to dost užila. Na Vyšehrad rozhodně vyraz i na jaře nebo v létě,je to tam opravdu moc pěkný :) Já jsem v Praze studovala, ale jezdili jsme tam docela často s přítelem. Teď mám Prahu přes kopeček, takže tam jezdím denně, ale taky mi občas vadí ty šílené davy lidí :D
  Inspiration by Linda

  OdpovědětVymazat
 14. Já vánoční Prahu už viděla několikrát ale tenhle rok jsem sebou vzala poprvé svého německého přítele a byl absolutně paf :) Musím říct, že jsem na naše hlavní město moc hrdá.

  Life by Angellyca

  OdpovědětVymazat
 15. Výhled z Vyšehradu naprosto miluji. Taky je v Praze na mě moc lidi, ale jednou za čas se rada vratim. :)

  www.u-baru.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 16. V Praze se vůbec nevyznám.. :D

  OdpovědětVymazat
 17. Miluju Prahu, taky tam pravidelně jezdím za kamarády.

  OdpovědětVymazat
 18. Na vánoční Prahu jsem se letos podívat nebyla, ale s tím Vyšehradem máš naprostou pravdu :) Je to jedno z mých nejoblíbenějších míst v celé Praze a to si troufám tvrdit, že znám Prahu dobře :) Jenom v tom známém Wokinu jsem ještě nebyla :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za jakýkoliv komentář, všech ohlasů si moc vážím :)

Visitors

Follow by Email

Blog archive